22/06/2022
Startap EASYPASS je kreirao digitalnu platformu koja vam pomaže da pronađete profesora iz bilo koje oblasti i lako zakažete privatan čas.
Mlade inovatorke Jana Antić i Marijana Jovanović osnovale su startap EasyPass sa idejom da i učenicima i profesorima olakšaju put do znanja. Još kao studentkinje, suočavale su se sa nedostatkom vremena u procesu sticanja novih znanja i veština. Stoga su došle na ideju da ubrzaju, unaprede i pojednostave obrazovni proces, ujedno čuvajući njegov kvalitet. Razvile su digitalnu platformu EasyPass koja povezuje profesore i učenike u samo nekoliko klikova.
„Tražnja za privatnim časovima i pomoći pri učenju i unapređenju veština je sve veća. Svakom studentu ili učeniku je bila nekada potrebna pomoć pri učenju, a takođe je velika tražnja i za sticanjem veština koje se uče kroz kurseve i sesije“, istakle su Marijana i Jana.
Platforma je nastala u jeku pandemije, kada su se javili prvi problemi učenja na daljinu. Školski sistem je bio primoran da funkcioniše onlajn, a proces prilagođavanja profesora i đaka na onlajn nastavu je potrajao neko vreme. U tom trenutku, razvila se potreba za dodatnom nastavom i privatnim časovima.
“Svakom studentu ili učeniku je bila nekada potrebna pomoć pri učenju, a takođe je velika tražnja i za sticanjem veština koje se uče kroz kurseve i sesije.“
Oblast neformalne edukacije je relativno nova oblast na našem tržištu. Jedan od prvih izazova sa kojim se susreće EasyPass tim je edukacija korisnika u vezi postojanja usluga onlajn privatnih časova. Zatim, uspostavljanje balansa između ponude i tražnje na sajtu, odnosno da svaki profesor koji je registrovan na sajtu ima dovoljan broj zakazanih časova, a da, sa druge strane, svaki roditelj ili student koji je u potrazi za privatnim časovima može da nađe adekvatnog profesora. Pronalaženje kvalitetnog nastavnog kadra je takođe jedan od zahtevnijih poduhvata.
„Mnogi studenti, baš kao i đaci osnovnih i srednjih škola, u stalnoj su potrazi za dobrim nastavnicima koji će im kroz individualnu nastavu i privatne časove pomoći u savladavanju gradiva“, potvrdile su Marijana i Jana.
Mlade preduzetnice zadale su sebi visoke ciljeve. U želji da ubrzaju svoj razvoj, steknu neke nove veštine i znanja u poslovanju, prijavile su se za učešće u programu akceleracije Katapult. Danas su deo Katapult zajednice, jer je Fond za inovacionu delatnost prepoznao njihov potencijal. Od programa očekuju „katapultiranje“ u naredna tri meseca, jer im je potrebna podrška na putu do tržišta.
Budući da imaju više od 20.000 poseta sajtu mesečno, preko 200 aktivnih profesora i 2.000 zakazanih časova, platformi EasyPass neophodan je dalji razvoj kako bi zadovoljila potrebe tržišta.
Katapult svojim korisnicima na putu do tržišta nudi finansijsku i mentorsku podršku. Kako Jana i Marijana ističu, najvažniji su im kontakti, razmena novih ideja i iskustava sa predstavnicima drugih stratapa.
„Mnogi imaju više iskustva i znanja od nas, možemo mnogo da naučimo od njih i tako gradimo startap zajednicu i podržavamo se međusobno.“
Finansijsku podršku iskoristiće za implementaciju novih pogodnosti na platformi, među kojima je i kalendar za zakazivanje privatnih časova. Takođe, da bi profesorima bilo jednostavnije, otvoriće sekciju „Pitaj profesora“ i na taj način pokrenuti onlajn učionicu sa belom tablom. Mentorska podrška značiće za jačanje kapaciteta i „vetar u leđa“ kada je reč o plasiranju proizvoda na evropsko tržište.
Ako ste nameravali da jednog dana počnete sa učenjem onlajn, Jana i Marijana su za vas kreirale digitalni svet znanja. Utvrdite svoje znanje i naučite nešto novo!