22/06/2022
Стартап EASYPASS је креирао дигиталну платформу која вам помаже да пронађете професора из било које области и лако закажете приватан час.
Младе иноваторке Јана Антић и Маријана Јовановић основале су стартап EasyPass са идејом да и ученицима и професорима олакшају пут до знања. Још као студенткиње, суочавале су се са недостатком времена у процесу стицања нових знања и вештина. Стога су дошле на идеју да убрзају, унапреде и поједноставе образовни процес, уједно чувајући његов квалитет. Развиле су дигиталну платформу EasyPass која повезује професоре и ученике у само неколико кликова.
„Тражња за приватним часовима и помоћи при учењу и унапређењу вештина је све већа. Сваком студенту или ученику је била некада потребна помоћ при учењу, а такође је велика тражња и за стицањем вештина које се уче кроз курсеве и сесије“, истакле су Маријана и Јана.
Платформа је настала у јеку пандемије, када су се јавили први проблеми учења на даљину. Школски систем је био приморан да функционише онлајн, а процес прилагођавања професора и ђака на онлајн наставу је потрајао неко време. У том тренутку, развила се потреба за додатном наставом и приватним часовима.
“Сваком студенту или ученику је била некада потребна помоћ при учењу, а такође је велика тражња и за стицањем вештина које се уче кроз курсеве и сесије.“
Област неформалне едукације је релативно нова област на нашем тржишту. Један од првих изазова са којим се сусреће EasyPass тим је едукација корисника у вези постојања услуга онлајн приватних часова. Затим, успостављање баланса између понуде и тражње на сајту, односно да сваки професор који је регистрован на сајту има довољан број заказаних часова, а да, са друге стране, сваки родитељ или студент који је у потрази за приватним часовима може да нађе адекватног професора. Проналажење квалитетног наставног кадра је такође један од захтевнијих подухвата.
„Многи студенти, баш као и ђаци основних и средњих школа, у сталној су потрази за добрим наставницима који ће им кроз индивидуалну наставу и приватне часове помоћи у савладавању градива“, потврдиле су Маријана и Јана.
Младе предузетнице задале су себи високе циљеве. У жељи да убрзају свој развој, стекну неке нове вештине и знања у пословању, пријавиле су се за учешће у програму акцелерације Катапулт. Данас су део Катапулт заједнице, јер је Фонд за иновациону делатност препознао њихов потенцијал. Од програма очекују „катапултирање“ у наредна три месеца, јер им је потребна подршка на путу до тржишта.
Будући да имају више од 20.000 посета сајту месечно, преко 200 активних професора и 2.000 заказаних часова, платформи EasyPass неопходан је даљи развој како би задовољила потребе тржишта.
Катапулт својим корисницима на путу до тржишта нуди финансијску и менторску подршку. Како Јана и Маријана истичу, најважнији су им контакти, размена нових идеја и искустава са представницима других стратапа.
„Многи имају више искуства и знања од нас, можемо много да научимо од њих и тако градимо стартап заједницу и подржавамо се међусобно.“
Финансијску подршку искористиће за имплементацију нових погодности на платформи, међу којима је и календар за заказивање приватних часова. Такође, да би професорима било једноставније, отвориће секцију „Питај професора“ и на тај начин покренути онлајн учионицу са белом таблом. Менторска подршка значиће за јачање капацитета и „ветар у леђа“ када је реч о пласирању производа на европско тржиште.
Ако сте намеравали да једног дана почнете са учењем онлајн, Јана и Маријана су за вас креирале дигитални свет знања. Утврдите своје знање и научите нешто ново!